Theme 03

Tradice a zkušenosti

183 let se specializujeme na studium stavitelství a architektury a jsme fakultní školou pro studenty MÚVS ČVUT.

více info Theme 03
Theme 01

Certifikát Autodesk

Žákům udělujeme Autodesk Certificate of Completion - celosvětově platný certifikát společnosti Autodesk.

více info Theme 01
Theme 02

Přijímací řízení

V přijímacím řízení pro školní rok 2021/2022 přijmeme 180 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku.

více info Theme 02

Příjímací řízení pro školní rok 2021/2022

Studijní obor:
36-47-M/01 Stavebnictví
Vzdělávací programy:
POZEMNÍ STAVITELSTVÍ
STAVITELSTVÍ A ARCHITEKTURA
ARCHITEKTURA
A INTERIÉROVÝ DESIGN

V přijímacím řízení pro školní rok 2021/2022 přijmeme 180 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku denního studia.

Přijímáme žáky 9. tříd základních škol a žáky víceletých gymnázií, kteří ve školním roce 2020/2021 splní povinnou školní docházku.

Uchazeči si mohou vybírat ze tří vzdělávacích programů oboru 36-47-M/01 Stavebnictví: Pozemní stavitelství, Stavitelství a architektura, Architektura a interiérový design.

V 1. kole přijímacího řízení je povinná jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a literatury a z matematiky, zadávaná a vyhodnocovaná Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání.

Ke stažení:
 informační leták    projektové dny - podzim 2020

Kritéria přijímacího řízení studijního oboru 36-47-M/01 Stavebnictví

Uchazeči budou přijímáni ke vzdělávání na základě centrálně zadávaných jednotných přijímacích testů z matematiky a českého jazyka a literatury (váha 60%) a výsledků předchozího studia za poslední dvě klasifikační období (váha 40%). Na studijní obor 36-47-M/01 Stavebnictví bude přijato 180 uchazečů. Podmínkou pro přijetí je potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání. Jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami, přílohou přihlášky bude doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení.

Školní vzdělávací programy oboru (odborná zaměření) a plánovaný počet přijímaných uchazečů:
Pozemní stavitelství (60 uchazečů)
Stavitelství a architektura (60 uchazečů)
Architektura a interiérový design (60 uchazečů)

Výsledky přijímacích testů (lze získat maximálně 300 bodů):
Matematika: maximálně 50 bodů (při úspěšnosti 100%) bude vynásobeno 3
Český jazyk a literatura: maximálně 50 bodů (při úspěšnosti 100%) bude vynásobeno 3

Hodnocení za poslední dvě klasifikační období (lze získat maximálně 200 bodů):

∑ MA, ∑ FY, ∑ CJ, ∑ CI, ∑ VV - Součet známek za poslední dvě klasifikační období z předmětů matematika, fyzika, český jazyk, 1. cizí jazyk, výtvarná nebo estetická výchova.
∑ ZS - Součet průměrů vysvědčení za poslední dvě klasifikační období (nezapočítává se známka z chování).

Ke vzdělávání budou přijímáni uchazeči v pořadí podle celkového počtu získaných bodů do naplnění kapacity oboru vzdělávání. Čím více bodů, tím lepší umístění. Minimální celkový počet bodů nutný pro přijetí bude stanoven na základě maximální kapacity oboru vzdělávání.

Přijetí na jiný školní vzdělávací program (odborné zaměření) v rámci oboru:
Uchazeč, který uvede na přihlášce více odborných zaměření v rámci oboru, souhlasí s tím, že může být přijat na jiné odborné zaměření, pokud splní kritéria pro přijetí a na odborné zaměření uvedené jako první v pořadí nebyl přijat z důvodu nedostatečného počtu volných míst.

Přijímání cizinců:
Osobám, které získaly předchozí vzdělání ve škole mimo území České republiky, se při přijímacím řízení ke vzdělávání promíjí na žádost přijímací zkouška z českého jazyka. Znalost českého jazyka, která je nezbytná pro vzdělávání v daném oboru vzdělání, škola u těchto osob ověří rozhovorem. Při ověřování znalosti českého jazyka rozhovorem uchazeč může získat maximálně 20 bodů. Uchazeč, který u rozhovoru získal 0 až 8 bodů, neuspěl, nesplnil kritéria přijímacího řízení a nebude přijat ke vzdělávání.

Výpočet hodnocení za poslední dvě klasifikační období

 I. obdobíII. období I. obdobíII. období
Matematika:Fyzika:
Český jazyk:Cizí jazyk:
Výtvarná výchova:Průměr vysvědčení:
Zadejte hodnocení pro výpočet a klikněte na tlačítko "VYPOČÍTAT".

Ubytování mimopražských žáků

V tomto školním roce u nás studuje 44% mimopražských žáků. Škola nemá vlastní internát, avšak žáci mají možnost využít široké nabídky internátů jiných škol. Chlapcům nabízíme ubytování např. v domově mládeže v Praze 10, Na Třebešíně 2299. Dívky se mohou ubytovat v domově mládeže v Praze 8, Pobřežní 323/6. Další možností ubytování pro žáky, kteří nemohou do školy dojíždět, jsou domovy mládeže v Praze 4 - Ohradní 57 a Vrbova 1233. Podrobnosti o ubytování najdete na stránce ubytování mimopražských žáků.

Vzdělávání mimořádně nadaných žáků

Mimořádně nadaným žákům vytváří škola možnost rozvoje jejich osobních předpokladů nabídkou mimoškolní zájmové činnosti (výtvarný kroužek, procházky za architekturou, kroužek mladého betonáře, klub mladých diváků, školní sportovní klub) a účastí v soutěžích se zaměřením odborným, všeobecně vzdělávacím i sportovním (odborné soutěže ročníkových projektů z konstrukčního cvičení, účast ve středoškolské odborné činnosti, matematické soutěže, soutěže v aplikačních programech ICT, soutěž o nejsportovnější střední školu v Praze – Pohár primátora hlavního města a jiné).

Stále nejste rozhodnuti? Přečtěte si inspekční zprávu školy

Předmětem inspekční činnosti, kterou provedl Pražský inspektorát České školní inspekce v období od 25.11. do 1.12.2014, bylo zjišťování a hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání poskytovaného střední školou. Kompletní inspekční zprávu zveřejňujeme zde (klikněte na odkaz) a věříme, že uchazečům o studium pomůže při výběru správné školy.

Zajímavá témata

Dny otevřených dveří

Zájemce o naši školu zveme na dny otevřených dveří, které se uskuteční v těchto termínech: středa 4.11.2020, čtvrtek 19.11.2020, čtvrtek 3.12.2020, středa 13.1.2021, středa 27.1.2021 - vždy od 17:00 hodin. Na setkání se těší žáci a pedagogický kolektiv.

Kalendář školního roku

Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2019/2020
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2019/2020
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2019/2020
Uzavření školního roku 2019/2020
7:30 Zahájení školního roku 2020/2021
Zahájení vyučování dle schváleného rozvrhu hodin
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
17:30 Třídní schůzky 1. ročníku
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Praktická maturitní zkouška - podzimní termín
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.A
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.B
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.B
Výpis výsledků didaktických testů CERMAT a předání žákům
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2019/2020
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
19:00 Rezervace náhradního termínu maturitního ples školy (č. 85) v Lucerně
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
ZRUŠENO: FOR ARCH 2020 - celá škola
Státní svátek
13:00 Běh Reitknechtkou 28. ročník
Státní svátek
Podzimní prázdniny
Podzimní prázdniny
17:00 Den otevřených dveří I.
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 1. čtvrtletí
Žáci 4. ročníků odevzdají přihlášky ke studiu na VŠ uměleckého směru
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 1. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - jarní termín
Ředitelské volno
Státní svátek
17:00 Den otevřených dveří II. - Den stavitelství a architektury
Schola Pragensis 2020
Schola Pragensis 2020
Schola Pragensis 2020
17:00 Den otevřených dveří III.
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Zahájení vyučování po vánočních prázdninách
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
17:00 Den otevřených dveří IV.
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence za 1. pololetí
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:30 Klasifikační porada 1. pololetí
17:00 Den otevřených dveří V.
Ukončení 1. pololetí a vydání výpisu s datem 28. ledna 2021
Pololetní prázdniny
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
19:00 Maturitní ples školy (č. 86) v Lucerně
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Termín odevzdání přihlášek k dennímu studium
Žáci 4. ročníků odevzdají třídním učitelům vyplněné přihlášky na VŠ
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 3. čtvrtletí
7:30 Školní kolo Středoškolské odborné činnosti
10:05 Schůzka žákovských samospráv s vedením školy a školskou radou
14:30 Pedagogická porada 3. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Maturanti odevzdají vlastní seznamy literárních děl
Velikonoční prázdniny
Ostatní svátek
Velikonoční pondělí
Písemná maturitní práce z CJL (termín bude upřesněn)
Písemná maturitní práce z ANJ (termín bude upřesněn)
39. ročník Stavařské laťky
Přijímací zkoušky - 1. řádný termín (termín bude upřesněn)
Přijímací zkoušky - 2. řádný termín (termín bude upřesněn)
Soutěž 3. ročníku: Architektura Prahy (termín bude upřesněn)
10:05 Uzavření klasifikace a absence za 2. pololetí - 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G
10:05 Klasifikační porada tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G
Vydání vysvědčení třídám 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G s datem 30. dubna 2021
10:05 Ukončení výuky tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.F a 4.G
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
12:30 Studentský Majáles
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.A, 4.C, 4.D
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.A, 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Přijímací zkoušky - 1. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Přijímací zkoušky - 2. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.B, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.D
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.B, 4.F, 4.G
Předání výpisů výsledků didaktických testů žákům
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.C, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.F, 4.G
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.F, 4.G
Předmaturitní volno třídy 4.B
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahájení výuky 1., 2. a 3. ročníků po soustředěné odborné praxi
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Ústní maturitní zkouška třídy 4.B
Slavnostní předání maturitního vysvědčení
17:00 Třídní schůzky budoucího 1. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence 1., 2. a 3. ročníků za 2. pololetí
Sportovní den 3. ročníku
11:30 Klasifikační porada 2. pololetí (1., 2. a 3. ročník)
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - podzimní termín
Sportovní den 2. ročníku
Exkurze 1. a 3. ročníku
Sportovní den 1. ročníku
Exkurze 2. a 3. ročníku
Sportovní den školy - finále
Ukončení 2. pololetí a vydání vysvědčení s datem 30. června 2021
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Hlavní prázdniny žáků
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Hlavní prázdniny žáků
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2020/2021
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Hlavní prázdniny žáků
Uzavření školního roku 2020/2021
Zahájení školního roku 2021/2022